Uzzied arvien jaunas rozes.

Neskatoties uz visiem notikumiem un slikto laiku, dārzā uzzied aizvien jaunas rozes.

11. jūnijā uzziedēja t.s. Piltenes roze. Tas protams nav viņas īstais vārds. Tā ir sena roze no Latvijas lauku sētām, var teikt rievotās rozes paveids, tikai zieds ir pildīts nevis ar tukšu vidu kā parastajām rievotajām rozēm, kas liek domāt par to, ka tā ir tomēr kādreiz  veidota šķirne.

Par Piltenes rozi es viņu saucu tāpēc, ka šīs rozes stādu  es dabūju no savas mātes, kura , savukārt, to kādreiz ir atvedusi no savu vecāku lauku mājām Piltenē “Billeskalnos”. Pagājušo vasaru šī roze man , gandrīz iznīka, pēkšņi nokalstot  praktiski visiem dzinumiem, taču šovasar krūms ir atlabis ar jauniem dzinumiem.

Piltenes roze_5

 

12. jūnijā uzziedēja  pagājušajā gadā pirktā roze, kurai gan nezinu precīzu nosaukumu, es viņu saucu par Melno rozi, jo tik tumšas krāsas roze vēl man nav bijusi.. Smaržas gan ziedam nekādas lielās nav, varbūt, pavisam viegla.

Netā mēģināju sameklēt Melnās rozes nosaukumu. Pēc izskatavistuvāk atbilda vai nu Black Magic vai Black Jade, kura gan ir miniatūrroze.

Melna roze_2

Pēdējā no jauna uzziedējusī roze ir krūmroze ar balti rozā ziediem, kurai arī nezinu nosaukumu, tāpēc pagaidus nosaukums ir Balti rozā roze, kurai zieds ir skaists, taču bez smaržas. Šī roze uzziedēja sestdien, 13. jūnijā.

Balti_roza_1

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s