Jaunā rožu sezona ir klāt!

Jauns gads, jauni davbi, jauni pārsteigumi. Darbojoties ar rozēm, vissatraucošākais brīdis bez jaunas rozes uzziedēšanas ir pavasarī, kad tiek noņemti  apsegumi. Pagājušā ziema,, kā zināms, bija diezgan barga un sniegota, tāpēc varēja likties, ka zem sniega rozēm nekas nevarēja būt kaitējis, tomēr biežie puteņi bija iemanījušies sniegu no piesegumiem nopūst un  tādejādi tas viss tik droši nemaz vairs neizskatījās, Tā arī bija- rozes ir pārziemojušas ne sevišķi labi, divas- Sarkanā roze un mans tikai pagājušos gadu iestādītais spraudenis  (China Town) nosala. Alsungas rozes ir pārziemojušas daudz labāk, tur zaudējumu nav. Novērojums- ar egļu skujām piesegtās rozes pārziemoja labāk nekā ar agrotīklu  piesegtās. Alsungas rozēm pamatā izmantoju tieši egļu skujas.

Lai nu kā, jauns pavasaris ir klāt un  šogad jau esmu pilnā mērā atbildīgs arī par Alsungas dārzu ar kādām 18 rozēm, kurām daudzām nezinu pat nosaukumus, bet gan jau.

Kas tad šopavasar jauns ir dārzā iestādīts? Pārstādīju dārzā 2  istabas rozes- vienu mātes rozi, kas bija jau pagājušo gadu un vienu DSCF2113Guntas rozi, ko viņai uzdāvināja kādā jubilejā. Mūsu mājas istabas gaiss rozēm nepatīk, visas iet postā: vienīgais glābiņš- pārstādīt dārzā ar cerību, ka ziemu izturēs. Bez tam iestādīju arī vienu no pagājušā vasarā liktajiem spraudeņiem, īsti vairs neatceros, no kuras rozes tas tika ņemts. Nosalušās rozes vietā nopirku un iestādīju  rozi Rokoko, kas jau uzziedēja, taču dārza sacensībā par pirmo rozi nepiedalās, jo pumpuri bija jau no dārzniecības, tātad neskaitās.

Šis pavasaris ir stipri novēlojies, jo pirmā jūnija nedēļa jau ir uz galu, bet pirmā roze dārzā vēl nav uzziedējusi. Pagājušo gadu varēju jau izvēlēties Jūnija 1. nedēļas rozi no vairākām, šogad vērojama sacensība starp kādām 3 rozēm par pirmās uzziedējušās godu.. Jāgaida, kura tad būs tā pirmā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s