Viss aug, viss attīstās, jaunas rozes iestādās.

Nu tad beidzot. Pēc pēdējiem lietiem ir jūtams, ka dārzi beidzot ir sasparojušies lielajai augšanai. Zāle aug kā traka, spēj tik pļaut.

Katru dienu apskatu savas rozes un  redzu, ka arī tās , kaut gan pēc ziemas izskatījās īsti neatpūtušās un nepamodušās, dod ārā jaunus spēcīgus dzinumus un veido ziedpumpurus, lai iegūtu pirmās šogad uzziedējušās rozes slavu, drīz jau būs, kandidāti ir vairāki. Iespējams, šis pēkšņi uznākušais karstuma vilnis atraus vaļā pirmos rožu ziedus. Patiesi, jūnijs jau ir klāt, pirmajām rozēm laiks  uzziedēt. Kaitēkļi arī jau parādās. Rožu dzinumu urbējs, kā parasti ap šo laiku, ir arī pirmais laputu uzbrukums. Jāsagatojas miglošanai.

Sestdien, 28. jūnijā, tirgū pērkot stādus, nenocietos un nopirku 2 jaunas rozes.

Viena , kuru iestādīju Kuldīgas dārzā, saucas Midsummer, nosaukums latviski tik labi netulkojas, bet asociācijas ir ar laiku ap Jāņiem – vislabāko vasaras laiku. Roze  ir slavena –2008. gadā ieguvusi titulu- “Bādenbādenas zelta roze”. Krāsai vajadzētu būt oranžam ar sārtu. Tantau katalogā vēl ir uzskaitīti  daudzi goda nosaukumi un dikti saslavēta. Nu redzēs, kas iznāks.

Otra, kuru pirku kā Monako prinča jubileju, mājās pārnesot, izrādījās esam Insel Mainau. Metos pie neta, lai noskaidrotu, kas tā tāda, izrādījās paveca šķirne (no 1957. gada), asinssarkana floribunda, pie tam Kordes savā katalogā raksturo kā dikti uzņēmīgu pret 2 galvenajām rožu slimībām, kas nosaka katras šķirnes vērtību (vismaz pēc maniem uzskatiem)-miltrasu un lapu melnplankumainību. Nosaukums arī nebija saprotams, kamēr netā nesameklēju, ka šī roze tā nosaukta par godu “Ziedu salai” Bodenezerā uz Vācijas-Šveices- Austrijas robežas. Nu tā. Bet, ievērojot to, ka dievam visi cilvēki ir vienādi mīļi ,un visas rozes ir skaistas, neņēmu misēkli ļaunā un iestādīju savu Insel Mainau Alsungas dārzā. Lai tad nu aug.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s