In the Heat of the Night uzzied Arktiskā roze.

Karstums pārņēmis Kurzemi , pat naktīs turas ap +20, kur nu vēl dienās, kad iet pāri +30. Rozes jālej, īpaši jaunās, lai neaiziet postā stresa un sausuma dēļ. Labums tāds, ka pie viena var piedot klāt papildmēslojumu labākai augšanai.

Savvaļas un pussavvaļas  rozes- agrās ziedētājas parāda arī savus trūkumus šajā laikā- ziedi uzzied un nobirst dienas laikā, ziedlapiņas saulē izbalo. Viss notiek paātrinātā tempā. Katru rītu izjožu cauri dārzam, lai redzētu, kas atkal ir pa nakti uzziedējis. Arktiskā roze 2011Šoreiz tā ir Arktiskā roze– tipiska savvaļas roze, kuru augstās salizturības dēļ iesaka audzēt ziemeļu apgabalos pat aiz polārā loka. Pašlaik uzziedējuši vien pāris ziediņu, taču sagaidāms, ka pāris dienās uzplauks viss krūms.

Neskatoties uz karsto laiku, vienai rozei pamanīju lapu melnplankumainības skartas lapas. Zinot nepatikšanas, ar ko tas saistās, inficētās lapas norāvu un iesviedu ugunskurā, bet pašu krūmu un apkārtējos nomigloju ar Topāzu kokteilī ar Fastaku. Topāzs, lai gan domāts šai kaitei, tomēr ir par švaku un neko lielu neglābj. Bet tā kā ir pats sākums, varbūt, kaut ko dos, pirms ķeros pie radikāliem līdzekļiem. Jāatzīst, ideālu līdzekli cīņai ar lapu melnplankumainību vēl neesmu atradis.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s