Jautājums jau patiesībā vienkāršs:”Vai nu es un ziedošas rozes, vai nu labi paēduši kaitēkļi?”

Šis gads , kā jau to varēja paredzēt pēc sniegotās ziemas, kad zem sniega zeme nesasala, būs bagāts ar dažādākajiem kukaiņiem un citiem sīkiem kaitēkļiem, kas visu laiku prasīs ēst, ēst, ēst. Un ir jau ar. Uz rozēm to ir tik daudz un  visdažādākie, ka  pilnīgi dabā varu salīdzināt ar tiem , kuri minēti rožkopības literatūrā, bet kurus citugad tā arī nepamanīju. Šogad ir sastopami pilnīgi visi.

Ja  Alsungas dārzā pamatā tomēr ir pierastās laputis, bet toties masveidīgi, tad Kuldīgas dārzā ir gan rožu vaboles, kas izēd ziedus, gan  pilns komplekts zāģlapseņu, gan cikādes, gan, gan utt… Arī laputis.

Tāpēc  atbilde var būt tikai viena- nežēlīga cīņa ar visdažādākajiem insektiem, kas cenšas visu ieguldīto darbu  iznīcināt apēdot. Miglošana ar manu favorīto kokteili : Fastaks un Topāzs. Protams kukaiņiem paredzēts fastaks, topāzs profilaktiski pret lapu  melnplankumainību., ar ko smaga cīņa paredzama vēlāk..

Tā, cīnoties ar kaitniekiem, kā garām skrienot pamanīju, ka uzziedējušas vairākas  rozes- Black Jade, Sympathie, Gertrude Jekyll. Karstā laika dēļ šīs rozes ir uzziedējušas daudz agrāk    nekā citu gadu.. Rīt, paredzams, ka  uzziedēs vēl pāris citas rozes. Tāpat, pateicoties karstajam laikam, agrā ziedētāja un 1. jūnija nedēļas skaistākā roze Jāņu roze ir jau pilnīgi nobirusi- viss šosezon. Ja kādi ziediņi vēl uzplauks, tad tas vairs nebūs interesanti un pamanāmi.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s