Vēls rudens rožu dārzā, bet bilžu šoreiz nebūs

Lai arī rudens vēlie rožu ziedi patiešām ir skaisti un krāsu piesātināti, bildēts nekas netiek, jo citi darbi darāmi- jāizšķiras par taktiku, kāda būs attiecībā uz ziemas, kuras tuvošanos jau var just, pārlaišanu ar pēc iespējas mazākiem zaudējumiem, un jāsāk attiecīgi gatavoties.

Patiesībā gatavošanās sākās jau  vasaras  beigās un rudenī- šogad atšķirībā no citiem gadiem ļauju rozēm ziedēt līdz galam, nekniebjot nost ziedus, ar mērķi sataupīt rozes spēkus ziemai. Citugad rozēm, īpaši jaunajām, pēc augusta  izgriezu visus ziedus, lai saglabātu spēkus ziemai, taču rezultātā attīstījās jaunie dzinumi, kuri līdz ziemai tā arī nenobrieda un, protams, izsala , taču rozēm nekāda spēku taupīšana nebija ne prātā. Nu redzēs, kādi rezultāti būs šoziem, kad ļauju rozēm ziedēt līdz galam, lai neatliek laika jaunu dzinumu dzīšanai.

Parasti rudenī galvenā neziņa ir par nākošo ziemu- cik strauji tā uznāks, vai sāksies ar pliksalu, jeb sniegs uzkritīs uz nesasalušas zemes, cik barga tā būs, kas notiks tuvāk uz pavasara pusi, jo visi šie faktori var būtiski ietekmēt rožu pārziemošanu. Ņemot vērā iepriekšējo gadu, kad, neskatoties uz to, ka bija dziļš sniegs un zeme zem sniega tā arī nesasala, rozes pārziemoja, teiksim atklāti, švaki, un atceroties veco rožkopju  jau sen teikto, ka rozes pie mums  vairāk izsūt nevis izsalst, šoziem mēģināšu segt pēc iespējas mazāk, ja vienīgi neuznāks spēcīgs pliksals.

Gaidot pirmo salu, kas tradicionāli sagaidāms ap Mārtiņiem, pēdējo reizi rozes izravēju un pie reizes apkausu augsni ap ceriem, lai potējuma vietas pasargātu no pirmā Mārtiņsala blieziena, pašu segšanu atliekot uz vēlāku laiku, kad redzēs, kāda ziema veidojas.

Tādā veidā strādājot pie rozēm, jau novērtēju ar kādiem zaudējumiem, iespējams būs jārēķinās nākošajā pavasarī. Vairākas pret lapu melnplankumainību uzņēmīgas rozes izskatās stipri novārdzinātas, ka diez vai pavasari sagaidīs. Ko tu padarīsi- likten’s. Uz priekšu jāturpina prakse- iepirkt rozes, kas ir izturīgas pret melnplankumainību, jo īsti efektīvu pretlīdzekli joprojām neesmu atradis. Rožu šķirņu taču ir tik daudz.

Nu ko, gaidām pirmo salu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s