Jauns ziemošanas pārsteigums- grauzēju postījumi.

Pagājušo ziemu tika eksperimentēts ar jaunu rožu piesegšanas veidu- kartona kastēm, kas pārsegtas ar agrotīklu un pa virsu ar polietilēna plēves pārklāju, lai biežie atkušņi, kas raksturīgi mūsu ziemām, nepārvērstu kastes slapja papīra blāķī, zem kura mitrumā iet bojā rozes. Rezultāti- nav izcili, bet principā tā ieziemot var, taču jārēķinās ar to, ka vējš visu ziemu centīsies plēves pārsegus noraut, kastes dabūs mitrumu un saplaks- rozēm iestāsies antisanitāri apstākļi, parādīsies pelējums un citas ar mitrumu un sliktu vēdināšanu saistītas problēmas, kuras var daļēji mazināt, pavasarī savlaicīgi atsedzot un vēdinot. Nu bet tā ir papildus ķēpa.

Taču ir vēl viena problēma, ar kuru tik lielā mērā iepriekš nebiju saskāries, bet, kura šopavasar atklājās Alsungas dārzā- izrādās zem kastēm sev ziemošanas vietu bija izraudzījušies grauzēji, iespējams, peles, kuri savā badīgumā nograuzuši piesegtajiem rožu dzinumiem visu mizu, kam tikuši klāt. Dzinumi apgrauzti tiktāl, ka pavasarī jau gājuši bojā- atliek tikai nogriezt un izmest.

Nākamo ziemu tas ir jāņem vērā un jāparedz aizsardzība pret grauzējiem, ja negrib pazaudēt rozes- nu kaut vai jāpabāž kaķis zem kastēm ;-), bet, ja nopietni- inde, ap ceriem sausas kūdras apbērums, jo apgrauztas ir tās rozes daļas, kas ir virs zemes. Varbūt, ka pa vasaru vēl kas iešausies prātā. Un dārzā jāsastāda labi daudz žurku puķu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s