Maximas rozes: nekad vairs?

Ņemot vērā iepriekšējo gadu rūgto pieredzi ar Maximas rozēm, biju apņēmies nekad vairs neielaisties nekādās darīšanās ar Maximu rožu iegādes jautājumos, līdz šopavasar atkal ieraudzīju kārtējo pievedumu par kaut kādiem eiro piecdesmit gabalā- smieklīgi lēti. Un nenoturējos, nopirku, jo:

  • ieraudzīju šķirni “Nina Weibull”, kas tiek raksturota kā ļoti izturīga pret viskautko,

  • šī roze ir neliela auguma- derīga stādīšanai toveros, tāpēc nopirku divas, lai kuplāks krūms,

  • stādi bija bagātīgi samērcēti zaļā vaskā, un mani jau sen interesēja, vai rozes aug arī, ja to vasku galīgi neaiztiek (piemēram, ir lasīts par dažādiem paņēmieniem, kā to vasku dabūt nost, bet man ir uzskats, ka roze pati ar to tiks galā)- laba iespēja experimentam,

  • un, protams, cena, kas iedrošināja, jo iespējamie zaudējumi nebūtu būtiski.

Rozes auga labi, ar vasku pašas tika galā brīnišķīgi, tikai jau no paša sākuma uz lapām parādījās melnplankumainība- tātad kaite ir ievazāta jau ar stādiem.

DSCF4693

Ar nepacietību gaidīju uzziedēšanu. Un, kā tad, asinssarkanās Ninas Weibull vietā uzziedēja oranžs zieds (neteikšu, ka nav smuks). Metos meklēt internetā rozes aprakstus, jo gadās, ka dažādām rozēm iedod vienādus nosaukumus. Nekur, nekur nav minēts variants, ka “Nina Weibull” varētu būt oranža. OK, Maximai tā gadās, tāpēc ar interesi gaidīju, kāds zieds būs otrajam stādam. Arī otrais stāds uzziedēja oranžs, un izskatās, ka rozes pēc auguma arī nemaz nebūs kompaktas tovera, bet gan riktīgas dobes rozes. Ko tu padarīsi, tā ir Maxima, atliek tikai saprast un piedot.

Tātad, ja Maximā ieraugām rožu stādus par ļooti patīkamām cenām, nepērkam, jo ir ļooti liela varbūtība, ka nebūs tā šķirne, kas rakstīta, iespējams, ka līdzi atnesīsim slimības, iespējams, ka pats stāds būs nekvalitatīvs ar neattīstītu sakņu sistēmu (veikalā jau nepārbaudīsi), iespējams, ka roze būs tiktāl samocīta ceļā, ka neieaugs (man tā ir gadījies)- vispār totāla vilšanās. Ja nu vienīgi esam galīgi iesācēji un ir vienalga, kādu rozi stādām, vai arī īsti nezinām, vai mums vispār gribas rozes audzēt, vai arī, kā tas bija šajā manā gadījumā, gribam taisīt experimentus- tad gan pērkam, jo finansiālie zaudējumi nebūs lieli.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s