Par

Par mani vairāk lai runā mani darbi, nevis mani vārdi. Tas ir tas, ko es vēlētos.

12 responses to “Par

 1. Cik vienkārši, sirsnīgi un forši. Lai veicas audzēšanā un rakstīšanā. Ar interesesi turpmāk sekošu šai lapai. Labi?

 2. Sveiki, Jums jauks blogs. Visu meklēju Rosa Canina L. baltu – tā saukto mežrozīti. Ir redzētas svešu pļavu malās, bet neiešu jau rakt svešu pļavu..
  Varbūt Jums ir kāds padoms.
  Paldies jau iepriekš
  Jānis

  • Paldies par apciemojumu.
   Par suņu rozi. Man ir tikai rozā suņu roze, bet kaut kur esmu redzējis arī baltu. es gan neesmu īpašs viņas piekritējs, bet savs skaistums tur ir- kaut vai ziedu neuzbāzīgā un vienmērīgā izkārtojumā.
   Kur to dabūt? Ja man vajadzētu, lūkotu izmantot kādu no gadījumiem:
   – tiešām izraktu kaut kur lauka malā vai kādreiz bijušu lauku māju vietā, parasti lauku īpašnieki šito rozi nekādā vērtē netur,
   – ja kauns rakt, aizbrauktu pie rozes vēlreiz rudens pusē un savāktu sēklas, ko pavasarī iesēt un rozi izaudzēt pašam (neaizmirst par sēklu stratificēšanu),
   – parunātu ar rožu stādu audzētājiem, jo ļoti bieži suņu rozi izmanto kā potcelmu rožu potēšanai,
   – ak tā, pareizi, var vasaras sākumā noliekt un pierakt tās rozes, ko negribas rakt ārā, zaru, un pagaidīt, lai apsakņojas vai arī vienkārši paņemt un apsakņot spraudeni.
   Vispievilcīgākā tomēr liekas pirmā iespēja- gan jau ar īpašnieku varētu sarunāt.
   Lai veicas
   Agris

 3. Agri, Liels paldies!
  Labu veiksmi!

 4. Apstājies blogs un apstājies tviteris. Žēl.

 5. Labrīt! Priecajos par Jūsu blogu.Sekosu ar interesi. Rozes audzēju nesen-šis bus trešais gads. Piekrītu Jūsu teiktajam, ka rozes piedod mūsu kļūdas un nezinašanu ceļa sākumā.

 6. Māte google atrada šo blogu pie atslēgas vārdiem “nolādētā miltrasa”. Forši, ka ir entuziasts, kas nekautrējās padalīties arī ar sakāvēm, lai es nejustos kā lūzeris un neatmestu ar roku savam sapnim par rozāriju. Palīdzi iesācējam, kurš 2017. gadā zaudēja 8 Leonardo da Vinci un 6 depo ieklīdeņus! Šogad atklājums – man ir 3 Augustes Luizes, kas ir fantastiski izturīgas, kuplas, augstas un zied apskaužami kupli un bieži, 3 Ingridas Bergmanes, kas ir manas sirds rozes, arī izturīgas, kuplas, zied non-stop. 5 Landoras – mana vilšanās, jo nīkuļo, ātri birst un neņemās augstumā….baigi gari, ja par katru….bet es mans favorīts NR 3 ir Double Delight, kuram ir miltrasa un draud iznīcināt arī visu manu rozāriju. Padodos, nezinu kā apkarot. Ir idejas? Velns, nu negribās atkal dedzināt nost! Nav dārzkopja sertifikāts, spec ķīmija nespīd. Ko var darīt parasts mirstīgais un kur to meklēt? 🙂

  • Sveika, Linda.
   Juhū, kāds, izrādās, vēl joprojām ieskatās manā blogā, kuru esmu apturējis atjaunot jau vairākus gadus. Tomēr labā ziņa ir tā, ka rozes es turpinu audzēt. No rakstītā saprotu, ka Jūsu rožu dārza galvenā nelaime ir miltrasa. Šī gada laika apstākļi vispār ir traki piemēroti dažādu miltrasu paveidu attīstībai. Ja paskatāmies kaut vai mežā: ozoliem- miltrasa, kļavām- miltrasa, bārbelēm- miltrasa, tātad, ja tās sēnes sporas ir mūsu rožu dārzā, tad, visticamāk, arī šeit būs uzliesmojums.
   Ko darītu es? Tikko pamanītu pirmās pazīmes, uzreiz ir miglotu ar ķīmiju, jo, kad miltrasa sākas, tā momentā izplatās un sabojā visu. Pelni un zaļās ziepes, vai vēl trakāk, zālīšu izvilkumi, ne velna nepalīdz- lieka laika nosišana un ķēpāšanās. Bet te ir problēma- mūsu valdība ir izdomājusi, ka pirms man kāds drīkst pārdot ķīmiju, sākot ar vara vitriolu (LOL), man ir jāatpogā maciņš un jānopērk drošas darbības sertifikāts, it kā es pats nemācētu lasīt preparātu datu drošības lapas un tās kādam būtu par samaksu man jālasa priekšā. TĀ IR NAUDAS IZSPIEŠANA, nevis rūpes par manu drošību un veselību! Ignorēju principā. Ne jau puķu mīļotāji tautu noindēs, bet gan tie lauksaimnieki ar visiem saviem sertifikātiem, kuri, šļāc visādas indes pa labi un kreisi, un pirms ražas novākšanas miglo maizes laukus ar raundapu, lai nebūtu labība jākaltē.
   Tāpēc es izvēlos kādu no sekojošiem variantiem, kā tikt pie ķīmijas:
   1- sameklēju kādu zemnieku ar sertifikātu un ķīmiju nopērku caur viņu, jāņem gan lielie iepakojumi, jo pēc šī pārdošanas aizlieguma visi mazie iepakojumi ir pazuduši,
   2- aizbraucu pie broļukiem leišiem un nopērku bez ierobežojumiem, jo tur valdība savā bezkaunībā vēl nav tik tālu aizdomājusies kā mūsējā,
   3- mēģinu nopirkt pa kluso, jo veikalos jau ir legālo sertifikātu numuri, pie kuriem pierakstīt.
   Ķīmija- kāds no populārajiem pretsēņu preparātiem- Topaz vai Ridomil, vai lētais gals- Čempions. Bet pie ielaistas miltrasas būs jāstrādā intensīvi un neatlaidīgi- ar vienu miglošanu diez vai tiksiet cauri, pie tam jārēķinās arī ar rožu zaudējumiem.
   Bet ja dārzā ir izplatīta miltrasa, tad ir jādomā arī ilgtermiņā, nevis tikai miglojot, kad viss jau ir noticis. Tātad: visu, ko no rozēm nogriežam (lapas, zarus, ziedus…), izravētās nezāles, dedzinām, tāpat arī rudenī- lapas un zāli ap rozēm, ko sagrābjam, dedzinām, nekādā kompostā. Sēņu sporas kompostā pārziemo ideāli. Pavasarī pēc rožu atsegšanas, bet pirms plaukšanas- rozes un augsni ap tām bagātīgi miglojam ar Bordo šķīdumu (strādā patiešām efektīvi).
   Par rozēm. Lasu, ka Jums ir vairākas vienas šķirnes rozes, kas, kā likums, arī visas aiziet postā. Iesaku pirmkārt izvēlēties šķirnes ar augstu noturību pret miltrasu, otrkārt paeksperimentēt ar rožu šķirnēm (pa vienai, divām no katras), jo miltrasas noturība ir šķirnēm dažāda, gandrīz katram dārzam raksturīga, neskatoties pat uz to, kas rakstīts šķirnes aprakstā.
   Aizdomas- vai Jūs rozes nepārmēslojat un vai nav sastādītas pārāk cieši. Tas viss var ietekmēt miltrasas attīstību.
   Tas īsumā būtu arī viss. Manā dārzā galvenā nelaime gan ir lapu melnplankumainība, kuras attīstībai dikti palīdz mani iepriekš minētie valdības ierobežojumi.
   Dodiet ziņu, kā veicas.
   Ar sveicienu- Agris.

 7. Paldies, interesantas rožaudzētāja pārdomas. Tiešām žēl, ka neturpināt rakstīt!
  Nora

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s