Abraham Darby®

Pazīstama arī kā AUScot (reģistra nos.), Candy Rain, Country Darby, Abraham Derby.

2013. gads

2013. gads

2013. gads

2013. gads

2014. gads, Priedaine

2014. gads, Priedaine

Vēsture: Izveidojis  Deivids Austins 1985. gadā.
Nosaukums par godu Abrahamam Derbijam no Šropšīras (Shropshire), kurš ap 1735. gadu izgudroja tehnoloģiju koksa ogļu pielietošanai tēraudliešanā Lielbritānijā, tādejādi dodot izšķirošu impulsu Anglijas industriālās revolūcijas attīstībā.

Klase: Krūmroze, angļu rožu kolekcija.

RAKSTUROJUMS.

  • Ziedi. Aprikozu krāsā. Ziedi atgādina par senajām rozēm, pildīti. Nezinu, vai būs īstā roze grieztajiem ziediem vāzei- drīz pēc ielikšanas kakli nokārās, un tā arī vairs nepiecēlās- nu nekāda skata.
  • Smarža. izteikta, augļaina.
  • Stumbrs. Krūmveida, zari izliecas arkveidīgi. Var audzināt arī kā nelielu vīteņrozi, augstums x platums=120-305cm x 90-150cm.
  • Ziedēšanas īpatnības. Bagātīgi zied visas sezonas garumā. Zieds izzied 5-6 dienās.
  • Izturība. Izturīga roze. Testos Jaunskotijā (ASV) atzīta par vienu no izturīgākajām rozēm attiecībā pret ziemošanu. Jūtīga pret rožu rūsu, izturīga pret miltrasu un lapu melnplankumainību.

Pieredze gan rāda, un to arī apliecina atsauksmes no citiem rožu audzētājiem- izturība  pret lapu melnplankumainību neatbilst solītajam un varētu būt labāka.  Mūsu apstākļos mitrās un vēsās vasarās pumpuri mēdz nobrūnēt un tā arī līdz ziedam  nenonākt, bet siltā un saulainā laikā ir OK. 

  • Kopšanas īpatnības. Var audzināt arī kā  vīteņrozi. Ja audzina kā krūmrozi, tad tievo un arkveidīgo zaru dēļ iesaka rozi stādīt uz paaugstinājuma vai paaugstinātā konteinerā, lai labāk izceltos nokarenie zari. Tas reizē ir arī dobes rozes trūkums- tievie zari nespēj pienācīgi noturēt smagos pumpurus un noliecas līdz zemei, tādēļ tie visu laiku jābalsta ar mazām stutītēm, lai novērtētu ziedu skaistumu.

HRONIKA.

Nopirkta un iestādīta 2009. gadā Kuldīgas dārzā. Bagātīgi ziedēt sāka 2010. gadā.

2012. gadā uzziedēja 22. jūnijā. Šajā gadā ziedēšana ir neredzēti krāšņa.

2013. gadā pēc ļoti veiksmīgas pārziemošanas uzziedēja 18. jūnijā.
2013. gadā roze ieguva mana dārza skaistākās angļu rozes titulu.

2014. gada pamošanās- ilga un smaga, stāvoklis rada bažas par to, vai izdzīvos. (Ziemā bija sasegta ar egļu skujām).

Tomēr izdzīvoja, taču skaidrs, ka pagājušā gada varenības tā arī nebūs- šogad, galvenais, ir atkopties. Uzziedēja 6. jūlijā.

2 responses to “Abraham Darby®

  1. Nopirku šogad 2 gadīgu stādu Blīdenē. Ziedi bija lieli, bet tos nedaudz sabojāja lietus. Esmu nedaudz vīlusies, jo roze nevar noturēt lielo ziedu. Iespējams, ka nākošajā gadā augs būs spēcīgāks.

    • Jā, ziedi ir lieli, un rozei ir grūti noturēt tos, pie tam dzinumi, kas uz sāniem, veidojas gari, tāpēc es tos stutēju. Lielie ziedi uz tieviem dzinumiem ir daudzu angļu rožu trūkums, tāpēc jāparedz iespēja viņus balstīt. Tā nu tas ir.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s