Gertrude Jekyll®

Pazīstama arī kā AUSbord (reģistra nos.)

2014. gads

2014. gads

2014. gads

2014. gads

Vēsture: Izveidojis Deivids Austins 1986. gadā. Tiek atzīta par vienu no labākajām Austina rozēm. Roze nosaukta par godu Ģertrūdei Jekillai- ievērojamai dārzu dizainerei, kuras ieguldījums mūsdienu angļu dārzu stila izveidē ir nenovērtējams. Roze 2002. gadā ir ieguvusi Karaliskās Nacionālās Rožu apvienības iedibināto Džeimsa Masona (James Mason) balvu. Klase: Angļu roze (Deivida Austina Angļu rožu kolekcija), krūmroze, vidēja auguma vīteņroze. RAKSTUROJUMS.

  • Ziedi. Piesātināti rozā. Bagātīga ziedētāja.
  • Smarža. Spēcīga īsto veco rožu smarža .
  • Stumbrs. Krūmveida, augstums x platums= 120-300cm x 120-185cm, dzinumi gari, uz augšu vērsti, izliecas arkveidīgi, dzeloņaini.
  • Ziedēšanas īpatnības. Zied visas sezonas garumā ar diezgan izteiktiem ziedēšanas un atpūtas periodiem. Pirmais ziedēšanas vilnis ir visiespaidīgākais. (Zieds 4 dienas?)
  • Izturība. Izturīga roze. Ziemošanas laikā temperatūra nedrīkstētu nokrist zem -20,5 ‘C, Vidēja izturība pret miltrasu un lapu melnplankumainību.
  • Kopšanas īpatnības. Pavasarī jāizgriež vecie, slimie vai nepārziemojušie zari, kā arī zari, kuri krustojas. Pārējie dzinumi ir jāapgriež par trešdaļu vai vairāk, skatoties, cik labi ir pārziemojuši. Roze zied uz jaunajiem dzinumiem, tāpēc būtiska ir agra apgriešana. Roze ir piemērota dobēm. Jālieto atbalsts, pacieš spēcīgu apgriešanu.

HRONIKA. Nopirkta un iestādīta 2008. gadā Kuldīgas dārzā. Bagātīgi ziedēt sāka 2009. gadā. 2011. gadā novērojams panīkums, vai tas būtu saistīts ar stipro apgriešanu 2010. gadā? Pēc 2011./2012. gada ziemas izskatījās stipri bēdīga, bet atauga it sparīgi. 2012. gadā uzziedēja 25. jūnijā. 2013. gadā pirmais zieds uzziedēja 7. jūnijā. Vienlaicīgi pamanīju, ka uz lapām ir lapu melnplankumainība- neparasti agri. Domājams, ka slimība būs pārziemojusi uz krūma un izturējusi arī Bordo miglošanu pavasarī. Uzreiz ķēros pie miglošanas ar Ridomilu.

Uz 2014. gadu roze pārziemoja salīdzinoši veiksmīgi. Pavasarī tika apgriezta par 1/3, lai pārāk neizplešas un uzziedēja 9. jūnijā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s