Tom Tom

2012.gads.

2012.gads.

2015. gads, Priedaine

2015. gads, Priedaine

Vēsture: Izveidojis  E.J.Linquist 1957. gadā.

Klase: Čemurroze, floribunda.

RAKSTUROJUMS.

 • Ziedi. Piesātināti rozā, uz malām paliekot gaišāki,vēsā laikā krāsa ir izteiktāka.
 • Smarža. Ļoti viegla.
 • Stumbrs. Krūmveida. Spēcīgs, uz augšu vērsts.
 • Ziedēšanas īpatnības. Zied visas sezonas garumā ar diezgan izteiktiem ziedēšanas un atpūtas periodiem. Bagātīgi zied arī rudenī.
 • Izturība. Izturīga roze. Ziemošanas laikā temperatūra nedrīkstētu nokrist zem -20,5 ‘C, Izturība pret miltrasu un lapu melnplankumainību- viduvēja.
 • Kopšanas īpatnības. Pavasarī jāizgriež vecie, slimie vai nepārziemojušie zari, kā arī zari, kuri krustojas. Pārējie dzinumi ir jāapgriež par trešdaļu vai vairāk, skatoties, cik labi ir pārziemojuši. Zied uz jaunajiem dzinumiem, tāpēc būtiska nozīme ir agrajai pavasara apgriešanai.

HRONIKA.

Iestādīta Kuldīgas dārzā 2011. gadā. Pirkta Maxima. Pirmoreiz uzziedēja 2011. gadā.

Nepārcieta 2011./2012. gada ziemu…  Pārcieta gan, tikai virszemes daļa visa gāja bojā. Tad, kad gribēju izraut celmu no zemes, konstatēju, ka no apakšzemes daļas nāk ārā spēcīgi asni, nācās veicīgi spraust zemē atpakaļ, bet tikmēr jau:

2012. gada 3. maijā Maxima bija nopirkta jauna Tom Tom roze un iestādīta Alsungas dārzā. Likteņa ironija: no visām Maximā pirktajām rozēm ieauga tikai Tom Tom. Vēl trakāk- roze, kad uzziedēja, izrādījās, nemaz nav Tom Tom, bet gan Leonardo da Vinci. Tāpēc labi, ka, paldies dievam, izdzīvoja cietušais Tom Tom, kurš, trakā karstuma atrauts, 2012. gadā uzziedēja 27. jūlijā.

2012/ 2013. gada ziemu roze pārziemoja apmierinoši un vasarā pirmais zieds uzziedēja 16. jūnijā.

2014/2015. pārziemoja apmierinoši, vasarā auga diezgan spēcīgi un izskatās vislabāk kopš iestādīšanas.

2 responses to “Tom Tom

 1. Mans Tomtom ir pilnīgi savādāks un arī pirkts Maximā 2012.gadā. Tagad nu nezinu, kas man ir?

  • Labdien, Ruta.
   Ar to Maximu jau nu ir, tā kā ir. Man pēc gada, pērkot jaunu Tom Tom, iznāca Leonardo da Vinci. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc rozes vairs nepērku Maximās.
   Bet, attiecībā uz šo, kas ir manās bildēs- dabā zieds ir rozīgāks, ne tik izteikti sarkans, pie vainas ir fotoaparāta krāsu jūtība. Laikam Tom Tom vispār ir grūti pareizā krāsu tonī nobildēt, jo, lai kādas šīs rozes bildes nav redzētas- divas vienādā tonī nav trāpījušās un variācijas ir neiedomājamākās. Manējais Tom Tom tuvu atbilst helpmefind.com. aprakstītajam un bildētajam. Tā kā pārāk nevajadzētu satraukties par toni, bet papētīt arī ziedu formas un citu raksturojumu atbilstību aprakstam. Un, ja arī tie īsti neatbilst, tad jāatceras 1. rožu audzētāju noteikums- pasaulē nav nesmuku rožu. Man jau arī šogad gadījās, ka Augustes Luises vietā uzziedēja kaut kāda bāli rozā bezsmaržas tējiniece. Bet vai tāpēc iešu viņu mest ārā- lai aug un zied, bet es meklēšu jaunu Luisi.
   Agris

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s